ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ

Με αφορμή την εορταστική περίοδο των Χριστουγέννων και αναλογιζόμενοι τη δύσκολη οικονομική συγκυρία που βιώνει η πατρίδα μας, η οποία έχει ως αποτέλεσμα την αδυναμία πολλών συμπολιτών μας να ανταποκριθούν στις ανάγκες επιβίωσής τους, ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, αποφάσισε ν’ απευθυνθεί στην ευαισθησία παιδιών και γονέων, για τη συνδρομή τους στη συγκέντρωση τροφίμων και ειδών υγιεινής, για τη δημιουργία ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ. Τα προϊόντα που μπορούν να προσφερθούν είναι:

Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, αλεύρι, όσπρια, ρύζι, αλάτι, ξίδι, σάλτσα ντομάτας, κακάο, άνθος αραβοσίτου, μπισκότα, κρουασάν, μπαχαρικά, μέλι, μαρμελάδα, πουρέ, δημητριακά, χυμοί

Είδη υγιεινής: σακούλες απορριμμάτων, χλωρίνη, μαλακτικά ρούχων, απορρυπαντικά γενικής χρήσης

Σημειώνουμε ότι τα όποια είδη συγκεντρωθούν από την προσπάθεια αυτή, θα καλύψουν τις ανάγκες συγκεκριμένων οικογενειών μαθητών του Σχολείου μας και της περιοχής μας, με τη συνδρομή του Ι.Ν. Αγίας Σοφίας, με τον σεβασμό, βεβαίως, και τη διακριτικότητα που απαιτείται στην περίσταση αυτή.

Ευελπιστούμε στην άμεση, μαζική κι ολόθερμη ανταπόκρισή σας στη συγκέντρωση των συγκεκριμένων ειδών μέχρι 18–12–2019, βοηθώντας παράλληλα στην εξοικείωση των παιδιών μας με τη συλλογική προσπάθεια και την εθελοντική προσφορά.Γιατί όλοι μας μπορούμε, στα πλαίσια των δυνατοτήτων μας, να συνεισφέρουμε, ειδικά στις σημερινές δύσκολες συνθήκες της οικονομικής κρίσης και να χαρίσουμε ένα χαμόγελο ΑΓΑΠΗΣ.

Για καλύτερη διευκόλυνσή σας θα υπάρχει εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την παραλαβή κάθε προσφοράς καθημερινά από 13:00΄ μέχρι 13:30΄ στην είσοδο του προαυλίου.

Από τον Σύλλογο των Διδασκόντων & τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων