Αγιασμός 2015

Ευλογημένη και με ανανεωμένη διάθεση και χαρά ήταν η φετινή έναρξη της νέας Σχολικής χρονιάς με την τέλεση του καθιερωμένου Αγιασμού  από τον πατέρα Ερμόλαο Μασσαρά.

Το προαύλιο του Σχολείου γέμισε με φωτεινά παιδικά πρόσωπα , γονείς παππούδες και γιαγιάδες, που δέχτηκαν το καλωσόρισμα και τις ευχές τόσο της Δ/ντριας του Σχολείου κ. Πατρούλας Αντωνοπούλου, όσο και του Συλλόγου Διδασκόντων, καθώς και της Προέδρου του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κ. Έστα Ευφραιμίδη που μαζί με τα μέλη του Συλλόγου υποδέχτηκαν τα μικρά πρωτάκια με δωράκια και πολλά χαμόγελα

Αγαπητά μας παιδιά
Αγαπητοί συνάδελφοι

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας,

Σας καλωσορίζουμε στο σχολείο μας  κι αυτή τη νέα σχολική χρονιά και με την ευλογία του Θεού να μας συνοδεύει στη φετινή μας περιπλάνηση στο απέραντο πέλαγος της μόρφωσης και της ζωής.

Μια νέα αρχή ξεκινά και φέτος , ένας νέος κύκλος ζωής και μάθησης αρχίζει με όνειρα, σχεδιασμούς, νέες δράσεις, στόχους, προοπτικές προόδου και επιτυχίας

Γνωρίζοντας,  ότι μόνο η Παιδεία μπορεί να δώσει την ελπίδα για το μέλλον του τόπου μας, σάς υποδεχόμαστε με χαρά και ενθουσιασμό, έτοιμοι να σας χαρίσουμε ένα κομμάτι από την ψυχή μας.

Μην ξεχνάτε ότι κάθε παιδί είναι μοναδικό και ξεχωριστό. Ακούστε τις ανάγκες του, γνωρίστε τις ιδιαιτερότητές του και βοηθήστε το να αναπτυχθεί ανάλογα με τις δυνατότητές του.

Ελπίζοντας, ότι με τη συλλογική  δουλειά θα διασφαλίσουμε τις καλύτερες συνθήκες που θα οδηγήσουν τους μαθητές μας στην πρόοδο, την επιτυχία, ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου εύχεται στη μεγάλη οικογένεια μαθητών- εκπαιδευτικών - γονέων υγεία ,δύναμη και καλή επιτυχία σε κάθε σας προσδοκία και προσπάθεια.
"Καλή δύναμη σε όλους και καλή, εποικοδομητική, δημιουργική σχολική χρονιά??