ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς,

Επειδή η διαδικασία εγγραφής μαθητή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) για απόκτηση κωδικών, ώστε να είναι δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης (όχι ταυτόχρονη "ζωντανή" επικοιωνία εκπαιδευτικού-μαθητών) είναι πολύ δύσκολη, καθώς έχει φορτωθεί υπερβολικάτο διαδίκτυο , παραθέτω ακολούθως τον σύνδεσμο του ΠΣΔ, ώστε να συνδεθείτε αυτόματα και να ακολουθήσετε τις οδηγίες που αναφέρονται εκεί:

Έχω ήδη στείλει στα e-mails των γονέων της Α΄ και Β΄ τάξης ηλεκτρονικό μήνυμα με τον αριθμό μητρώου μαθητή, τον οποίο θα χρειαστεί να συμπληρώσουν στη συγκεκριμένη φόρμα εγγραφής του μαθητή. Για τους μαθητές των υπόλοιπων τάξεων, μπορείτε τον αριθμό μητρώου να τον πληροφορηθείτε από την καρτέλα βαθμολογίας του Α΄ τριμήνου. Αν η καρτέλα βαθμολογίας έχει χαθεί, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διευθυντή του Σχολείου, για να σας δοθεί τηλεφωνικά ο Αριθμός Μητρώου. Επιμείνετε στην ορθότητα των στοιχείων μαθητή (να αναγραφούν τα στοιχεία, όπως είναι επίσημα γραμμένο το παιδί στο Δημοτολόγιο) και αν βγάλει μήνυμα για λάθος σε στοιχεία, βεβαιώστε ότι είναι ορθά (αφού πρώτα, βέβαια, τα έχετε ελέγξει) και υποβάλετε ξανά την αίτησή σας..

Σημειώνεται ότι, η διαδικασία εγγραφής μαθητή στο ΠΣΔ παρατάθηκε μέχρι 30 / 3 / 2020.

Μετά την ενέργεια αυτή, θα ακολουθήσει νέο e-mail με οδηγίες για την ολοκλήρωση της διαδικασίας...

Να έχετε όλοι την ΥΓΕΙΑ σας και καλή δύναμη!

Τάσος Νταγιούκλας

Διευθυντής 26ου Δ.Σ. Πάτρας