Ο εορτασμός για την Εθνική μας Επέτειο, την 25η Μαρτίου 1821

Το κορυφαίο γεγονός και το ορόσημο στην Ιστορία μας, η Επανάσταση του 1821,  γιορτάστηκε την Τρίτη 24 Μαρτίου 2015 στο Σχολείο μας.
Μέσα από θεατρικά δρώμενα, απαγγελίες, αναφορές στους θρυλικούς αγώνες των ηρώων του΄21, οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης ξεφύλλισαν τις πιο χρυσές σελίδες της Ιστορίας μας με το σεβασμό που αξίζει σ΄αυτούς τους ήρωες που αγωνίστηκαν για το πολύτιμο αγαθό την Ελευθερία μας.
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και στους δασκάλους τους που επιμελήθηκαν την όλη εκδήλωση: στον κ. Παπαδόπουλο Νίκο, κ. Χρυσόστομο Τσερεμέγκλη,
στις Μουσικούς που πλαισίωσαν την όλη εκδήλωση με τραγούδια κ. Πένυ Σπυρίδωνος και Νάνσυ Σολωμού, στην εκπ/κό των Εικαστικών κ. Παύλου Δήμητρα , στην εκπ/κό Θ.Α.  κ. Ζέρβα Τέτα και στον εκπ/κό Τ.Π.Ε. κ. Γουρδούλη Γιάννη.