Χριστουγεννιάτικη Γιορτή...

Με ένα ξεχωριστό χριστουγεννιάτικο μιούζικαλ γεμάτο τρυφερότητα, μια ξεχωριστή ιστορία που, μέσα από το επίκαιρο πνεύμα των ημερών στέλνει  μηνύματα για την αγάπη, τη φιλία,  την προστασία του Περιβάλλοντος,το σεβασμό στην Διαφορετικότητα, την Αλληλεγγύη, παρουσίασαν οι μαθητές της Β΄τάξης με τις δασκάλες τους Γ. Μαυρομιχάλη και Φ. Κονιστή,, πλαισιωμένο με πολλή μουσική και τραγούδι από τη χορωδία της ΣΤ΄τάξης και την επιμέλεια της εκπ/κού Μουσικής Πένυ Σπυρίδωνος και φυσικά με τις εικαστικές πινελιές της Χαράς Γιαννούλη, τη σκηνοθετική επιμέλεια της Άντζελας Κουστένη.

Με Κάλαντα παραδοσιακά απ΄όλα τα μέρη της Ελλάδας έψαλλαν οι μαθητές της Γ΄, Δ΄και Ε΄τάξης, ενώ οι μαθητές της Στ΄Τάξης παρουσίασαν στην Αγγλική Γλώσσα Χριστουγεννιάτικα έθιμα από την Αγγλία κ την Αμερική με την εκπ/κο Ρένα Αγιακάτσικα.

Με τον εκπ/κό Γ. Χαροκόπο ντυμένο  Άγιο Βασίλη να μοιράζει δώρα και γλυκίσματα  σε όλους τους μαθητές που έφτιαξαν με πολλή μεράκι η Πρόεδρος και τα μέλη του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων και τη Δ/ντρια του Σχολείου Πατρούλα Αντωνοπούλου να εύχεται σε όλους μαθητές, εκπαιδευτικούς ,γονείς ΚΑΛΆ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ γεμάτα  Υγεία, χαρούμενες-φωτεινές στιγμές, όνειρα και η Νέα Χρονιά να είναι ευλογημένη.