Διαδικτυακή Επικοινωνία

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Βιβλίου και της Πανελλήνιας Ημέρας κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού και σε συνεργασία με το Σχολικό Σύμβουλο της 6ης Περιφέρειας Αχαΐας κ. Καραγιάννη Παναγιώτη, πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή δράση την Πέμπτη 6 Απριλίου 2017 .
Στη δράση, συμμετείχαν οι μαθητές της Γ΄ τάξης του Σχολείου μας με τους εκπαιδευτικούς τους: κ. Σιάτου Βασιλική, κ. Κονιστή Φωτεινή, κ. Γουρδούλη Ιωάννη εκπ/κό ΤΠΕ και κ. Αλεξανδροπούλου Μαρία εκπ/κό Θ.Α.
Η Διαδικτυακή δράση έγινε σε συνεργασία με το Αρσάκειο Δημ. Σχολείο και συμμετείχαν οι μαθητές της Γ΄τάξης του Σχολείου  με τους εκπαιδευτικούς τουςκ. Καντάνη Μαρία, εκπαιδευτικός ΠΕ70 και  κ. Όλγα Σταυρουλοπούλου, εκπαιδευτικός ΠΕ19.

Η Διαδικτυακή επικοινωνία είχε στόχο την ανταλλαγή απόψεων και δράσεων μεταξύ των μαθητών των δύο Σχολείων για το Βιβλίο ως γέφυρα αποδοχής της διαφορετικότητας και ασπίδα κατά  της Σχολικής Βίας"