Η τσικνοπέμπτη βγήκε από τον Παράδεισο

Η Τσικνοπέμπτη βγήκε από τον Παράδεισο!!!

Μια ξεχωριστή ημέρα γεμάτη Καρναβαλικά χρώματα, ατέλειωτο κέφι, πολλά χαμόγελα, πολλές εκπλήξεις στο 26ο Δημ. Σχολείο .

Προκαλώντας τους μαθητές μέσα στην Τρελή Αποκριά να βάλουν τη δική τους πινελιά,ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων κ. Σόμπολος με πολύ κέφι και καρναβαλική διάθεση  και μέσα από μια σειρά δράσεων, κατασκευών, διασκεδαστικών παιχνιδιών, κουίζ,  διοργάνωσε για τρίτη χρονιά τον Κρυμμένο θησαυρό με τελικό παιχνίδι την αυλή του Σχολείου, ενώ η τσίκνα ήταν διάχυτη σε όλο το Σχολείο από την αχτύπητη ομάδα των γονέων που έψηναν νοστιμότατα σουβλάκια και όχι μόνο για τους λιλιπούτειους μαθητές.

Η ΄μεγάλη έκπληξη όμως της ημέρας ήταν μια μαθήτρια από τα παλιά που επισκέφτηκε το σχολείο, ντυμένη με τη μπλε μαθητική ποδιά και το πρώτο αναγνωστικό και μπήκε μέσα στο γλέντι που μόλις είχε αρχίσει με παραδοσιακούς χορούς, που είχαν μάθει στους μαθητές οι εκπαιδευτικοί Φ. Αγωγής κ. Κοκόσης Σπύρος και κ. Κασκάνης Γιάννης και φυσικά με τον παραδοσιακό χορό " Πώς το τρίβουν το πιπέρι" χορεύοντας δάσκαλοι, μαθητές και γονείς διασκεδάζοντας με τη ψυχή τους και ψάχνοντας να βρουν ποια ήταν η μαθήτρια που το μόνο στοιχείο στο σήμα που είχε στην μπλε ποδιά ήταν " Η Τσικνοπέμπτη βγήκε από τον Παράδεισο  - Είμαι η Αννούλα και έχασα το Μίμη.........."

Αυτό είναι ένας καρναβαλικός γρίφος που έδωσε ατέλειωτο κέφι και ξεφάντωμα στο 26ο Δημ. Σχολείο και θα συνεχιστεί  αύριο Σάββατο 22/2/14 και ώρα 7.00 μ.μ.στο καφέ Diverso στον παιδικό χορό που διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων υποσχόμενος ανεξάντλητο κέφι και πολλές εκπλήξεις!