Αφιέρωμα στη Γιορτή της Μάνας

Την Κυριακή 10 Μαΐου τιμήσαμε με μια ιδιαίτερη εκδήλωση το πιο ιερό πρόσωπο, το θησαυρό της ζωής μας τη ΜΑΝΑ

με την καθοδήγηση των δασκάλων τους κ. Μαυρομιχάλη Γεωργίας και Δώρας Γρηγοροπούλου,   οι μαθητές της Α΄τάξης με λόγια ψυχής, τρυφερά, συγκινητικά, γεμάτα συναισθήματα ευχήθηκαν στις μανούλες τους.
 Τραγούδησαν με τη Μουσικό κ. Νάνσυ Σολωμού, έπαιξαν όλους τους ρόλους που έχει μια ΜΑΜΑ με τη σκηνοθετική επιμέλεια της κ. Τέτης Ζέρβα και με τις εικαστικές πινελιές της κ. Παύλου Δήμητρας, εξέφρασαν την αγάπη τους μέσα από βίντεο με τη βοήθεια του εκπ/κού Τ.Π.Ε. κ. Γουρδούλη Γιάννη, χόρεψαν με τις μαμάδες τους, μοίρασαν πανέμορφα δωράκια και έδωσαν τα πιο γλυκά φιλάκια φωνάζοντας δυνατά "ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΜΑΝΟΥΛΑ  "
 Η Δ/ντρια του Σχολείου κ. Αντωνοπούλου Πατρούλα καλωσόρισε τις μανούλες των μαθητών εκφράζοντας το σεβασμό της στο πρόσωπό τους για τα υπέροχα πλάσματα που έχουν μεγαλώσει και έχουν εμπιστευτεί στην αγκαλιά του Σχολείου.  Καλωσόρισε το Σχολικό Σύμβουλο κ. Καραγιάννη Παναγιώτη που τίμησε με τη παρουσία του την γιορτή, ο οποίος μίλησε για το ανεκτίμητο έργο που επιτελούν οι μητέρες και έδωσε θερμά συγχαρητήρια σε μαθητές και δασκάλους για την υπέροχη γιορτή,
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η νηπιαγωγός - συγγραφέας κ.Σταματούλα Αργυροπούλου, η οποία με γλυκιές και τρυφερές λέξεις μίλησε για τη ΜΑΝΑ και αφιέρωσε στις μανάδες ένα ξεχωριστό βίντεο.

Οι μικροί μαθητές καταχειροκροτήθηκαν από μπαμπάδες, γιαγιάδες, παππούδες, την πρόεδρο του Δ.Σ. Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κ. Έστα Ευφραιμίδη και προσκεκλημένους, ενώ οι μαμάδες με δάκρυα χαράς και συγκίνησης αγκάλιασαν τα παιδάκια τους για την γεμάτη Αγάπη, αισιοδοξία, φωτεινά χαμόγελα γιορτή που τους χάρισαν.