Ταξιδεύοντας στο όνειρο.........

Ένα καράβι μικρό τρελοβάπορο με κάτι ναύτες μικρούς μαθητές όλων των τάξεων του Σχολείου, σάλπαρε την Παρασκευή 12 Ιουνίου για ένα ταξίδι στο Αιγαίο γεμάτο χορούς που επιμελήθηκαν με κέφι και μεράκι οι εκπ/κοί Φυσ. Αγωγής κ. Κοκόσης Σπύρος και Κασκάνης Γιάννης, γεμάτο τραγούδι με άρωμα Ελύτη που επιμελήθηκε η μουσικός Πένυ Σπυρίδωνος  και τραγούδησαν οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης, γεμάτο καλοκαιρινές πινελιές που σκηνοθέτησε η εκπ/κός Θ.Α. Τέτη Ζέρβα και πλαισίωσε με τις εικαστικές δημιουργίες η κ. Δήμητρα Παύλου.
Η Δ/ντρια του Σχολείου κ. Αντωνοπούλου Πατρούλα καλωσόρισε στο φιλόξενο προαύλιο του Σχολείου γονείς, συγγενείς, συναδέλφους και φίλους, τον π. Ερμόλαο Μασσαρά και π. Βασίλειο, το Σχολικό Σύμβουλο κ. Καραγιάννη Παναγιώτη που έδωσαν ευχές για ξεκούραση και χαρούμενο ξένοιαστο καλοκαίρι.
Ως καπετάνιος του καραβιού υποδέχτηκε τους πρωταγωνιστές της γιορτής , τα παιδιά "του ήλιου τα ναυτάκια"που ακούραστα ταξίδεψαν κατά τη διάρκεια της Σχ. Χρονιάς μαζί με  τους αξιόλογους δασκάλους τους, καθώς και τους μαθητές της ΣΤ΄τάξης που αφήνουν για πάντα τα θρανία του Δημοτικού Σχολείου και ξεκινούν να τραβήξουν τις δικές τους γραμμές στο μεγάλο πίνακα του κόσμου και ευχήθηκε να΄ναι καλοτάξιδο και τούτο το ταξίδι, μ΄ένα αποχαιρετιστήριο αφιέρωμα που είχε επιμεληθεί με πολλή αγάπη ο εκπ/κός Τ.Π.Ε κ. Γουρδούλης Γιάννης και με το τραγούδι "Θα ξαναβρεθούμε"σε στίχους του εκπ/κού κ. Νίκου Παπαδόπουλου με τη μουσική επιμέλεια της κ. Νάνσυ Σολωμού

Η κ. Αντωνοπούλου ευχαρίστησε για την αμέριστη συμπαράσταση και πολύτιμη στήριξη την Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κ. Έστα Ευφραιμίδη και όλα τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου, καθώς και τον Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων του 64ου Δ.Σχ κ. Τίμο Πατρινό για τη συμβολή του στη γιορτή με τις καταπληκτικές Αιγιοπελαγίτικες κατασκευές του.

Η βραδιά τελείωσε συγκινησιακά φορτισμένη, με δυνατά χειροκροτήματα, με σφιχτές αγκαλιές όλο αγάπη από γονείς, γιαγιάδες και παππούδες, φίλους συγγενείς.