Αγιασμός Σχολικής Χρονιάς 2016-17

Καλή Σχολική Χρονιά!!!

Ευλογημένη και χαρούμενη ήταν η φετινή έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς με την τέλεση του καθιερωμένου Αγιασμού από τον αιδεσιμώτατο π. Ερμόλαο Μασσαρά, τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016.

Δάσκαλοι, μαθητές και γονείς συναντήθηκαν και πάλι στο γνώριμο προαύλιο του σχολείου. Πρόσωπα χαρούμενα, χαμογελαστά, μάτια φωτεινά περίμεναν να χτυπήσει το πρώτο κουδούνι.

Η Διευθύντρια κ. Αντωνοπούλου Πατρούλα ευχήθηκε σε όλους τους μαθητές "Καλή Πρόοδο", "Χαρούμενη και Δημιουργική Σχολική Χρονιά, γεμάτη Υγεία, όνειρα, χαμόγελα , νέες δράσεις, κέφι και καλή διάθεση".

Ιδιαίτερα καλωσόρισε τα πρωτάκια  και τους νέους μαθητές που έρχονται για πρώτη φορά στο Σχολείο   στην οικογένεια του 26ου Δημοτικού Σχολείου.

Η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κ. Ευφραιμίδη με τα μέλη του Δ.Σ. υποδέχτηκαν με ευχές όλους τους μαθητές και ιδιαίτερα τους μαθητές της Α΄τάξης μοιράζοντας του δωράκια για τη νέα Χρονιά.